SH50S-0.9-330
- Manufacturer Part Number:
- SH50S-0.9-330
- Part of Description:
- FIXED IND 330UH 900MA 740MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 900 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 740mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.451" (11.45mm)
- Inductance :
- 330 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%