DENO-23-0001
- Manufacturer Part Number:
- DENO-23-0001
- Manufacturer/Brand:
- SCHURTER Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 16A 15 MOHM TH
- Manufacturer :
- SCHURTER Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 16 A
- DC Resistance (DCR) :
- 15mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- Inductance :
- Inductance Frequency - Test :
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial, Vertical (Open)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Size / Dimension :
- 0.906" Dia x 0.394" W (23.00mm x 10.00mm)