SH50S-1.4-220
- Manufacturer Part Number:
- SH50S-1.4-220
- Part of Description:
- FIXED IND 220UH 1.4A 380MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 1.4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 380mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.451" (11.45mm)
- Inductance :
- 220 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%