MPL-AY1265-220
- Manufacturer Part Number:
- MPL-AY1265-220
- Manufacturer/Brand:
- Monolithic Power Systems Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 22UH 7A 31.4 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 9A
- Current Rating (Amps) :
- 7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 31.4mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.256" (6.50mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)