MPL-SE4030-3R3
- Manufacturer Part Number:
- MPL-SE4030-3R3
- Part of Description:
- FIXED IND 3.3UH 3.45A 39.8 MOHM
- Current - Saturation (Isat) :
- 4.1A
- Current Rating (Amps) :
- 3.45 A
- DC Resistance (DCR) :
- 39.8mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 3.3 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)