TYA4020220M-10
Manufacturer Part Number:
TYA4020220M-10
Manufacturer/Brand:
Laird Technologies - Thermal Materials
Part of Description:
FIXED IND 22UH 950MA 545MOHM SMD
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
950 mA
DC Resistance (DCR) :
545mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%