TYA3015150M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYA3015150M-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- FIXED IND 15UH 1.1A 610 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.45A
- Current Rating (Amps) :
- 1.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 610mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.065" (1.65mm)
- Inductance :
- 15 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Metal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%