TYA30152R2M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYA30152R2M-10
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 2.2A 95 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 3.7A
- Current Rating (Amps) :
- 2.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 95mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.065" (1.65mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%