TYA252010100M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYA252010100M-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 650MA 740MOHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 900mA
- Current Rating (Amps) :
- 650 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 740mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.045" (1.15mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Metal
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1007 (2518 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1007
- Tolerance :
- ±20%