L-14C82NJV4T
Manufacturer Part Number:
L-14C82NJV4T
Part of Description:
FIXED IND 82NH 300MA 1.8 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
850MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
82 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±5%