ECS-MPIL0630-2R2MC
- Manufacturer Part Number:
- ECS-MPIL0630-2R2MC
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 10A 15 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 10 A
- DC Resistance (DCR) :
- 15mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Size / Dimension :
- 0.291" L x 0.260" W (7.40mm x 6.60mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%