ASPI-0530HI-1R0M-T2
- Manufacturer Part Number:
- ASPI-0530HI-1R0M-T2
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 7A 14 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 11A
- Current Rating (Amps) :
- 7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 14mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Carbonyl Powder
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.220" L x 0.205" W (5.60mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%