ASPI-6045S-100M-T
- Manufacturer Part Number:
- ASPI-6045S-100M-T
- Manufacturer/Brand:
- Abracon LLC
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 2.45A 48 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Abracon LLC
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 3.2A
- Current Rating (Amps) :
- 2.45 A
- DC Resistance (DCR) :
- 48mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 15MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%