AIAC-1812-22NK-T
- Manufacturer Part Number:
- AIAC-1812-22NK-T
- Manufacturer/Brand:
- Abracon LLC
- Part of Description:
- FIXED IND 22NH 3.2A 4.8 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Abracon LLC
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 3.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 4.8mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.2GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.146" (3.70mm)
- Inductance :
- 22 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 150 MHz
- Material - Core :
- Air
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 100 @ 150MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.185" L x 0.138" W (4.70mm x 3.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%