MPL-SE4030-100
- Manufacturer Part Number:
- MPL-SE4030-100
- Manufacturer/Brand:
- Monolithic Power Systems Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 2.2A 97 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.4A
- Current Rating (Amps) :
- 2.2 A
- DC Resistance (DCR) :
- 97mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard, 2 Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Semi-Shielded
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)