TYS252012L1R0N-10
Manufacturer Part Number:
TYS252012L1R0N-10
Manufacturer/Brand:
Laird Technologies - Thermal Materials
Part of Description:
FIXED IND 1UH 1.93A 83 MOHM SMD
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
2.59A
Current Rating (Amps) :
1.93 A
DC Resistance (DCR) :
83mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±30%