ASPI-6045T-101M-T
- Manufacturer Part Number:
- ASPI-6045T-101M-T
- Part of Description:
- IND 100UH 0.8A 563M
- Current - Saturation (Isat) :
- 950mA
- Current Rating (Amps) :
- 800 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 563mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4.2MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.177" (4.50mm)
- Inductance :
- 100 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%