TYA4020330M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYA4020330M-10
- Part of Description:
- FIXED IND 33UH 700MA 850MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.2A
- Current Rating (Amps) :
- 700 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 850mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.083" (2.10mm)
- Inductance :
- 33 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%