TYS40181R0N-10
Manufacturer Part Number:
TYS40181R0N-10
Part of Description:
FIXED IND 1UH 2A 25 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.8A
Current Rating (Amps) :
2 A
DC Resistance (DCR) :
25mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%