ASMPH-1008-1R5M-T
- Manufacturer Part Number:
- ASMPH-1008-1R5M-T
- Part of Description:
- FIXED IND 1.5UH 1.5A 70 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.2A
- Current Rating (Amps) :
- 1.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 70mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 65MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 1.5 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1008 (2520 Metric)
- Tolerance :
- ±20%