506WLSM1R10KT438T
- Manufacturer Part Number:
- 506WLSM1R10KT438T
- Part of Description:
- FIXED IND 1.1UH 438MA 640MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 438 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 640mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.105" (2.67mm)
- Inductance :
- 1.1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.127" L x 0.080" W (3.23mm x 2.03mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%