ETQ-P5M4R7YFC
- Manufacturer Part Number:
- ETQ-P5M4R7YFC
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 13.1A 11.3 MOHM
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 20A
- Current Rating (Amps) :
- 13.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 11.3mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.213" (5.40mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Metal Composite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 2-SMD, J-Lead
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.421" L x 0.394" W (10.70mm x 10.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%