ECS-MPI4040R4-1R0-R
- Manufacturer Part Number:
- ECS-MPI4040R4-1R0-R
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 5.7A 17 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 8.2A
- Current Rating (Amps) :
- 5.7 A
- DC Resistance (DCR) :
- 17mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%