ECS-MPI4040R3-4R7-R
- Manufacturer Part Number:
- ECS-MPI4040R3-4R7-R
- Manufacturer/Brand:
- ECS Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 2.3A 92 MOHM SMD
- Manufacturer :
- ECS Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 4.8A
- Current Rating (Amps) :
- 2.3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 92mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.073" (1.85mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%