DR73-470-R
- Manufacturer Part Number:
- DR73-470-R
- Part of Description:
- FIXED IND 47UH 1.08A 241MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.14A
- Current Rating (Amps) :
- 1.08 A
- DC Resistance (DCR) :
- 241mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.140" (3.55mm)
- Inductance :
- 47 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%