TYS6045221M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYS6045221M-10
- Part of Description:
- FIXED IND 220UH 590MA 834MOHM SM
- Current - Saturation (Isat) :
- 700mA
- Current Rating (Amps) :
- 590 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 834mOhm
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 3.5MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.185" (4.70mm)
- Inductance :
- 220 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%