TYS5020220M-10
- Manufacturer Part Number:
- TYS5020220M-10
- Manufacturer/Brand:
- Laird Technologies - Thermal Materials
- Part of Description:
- FIXED IND 22UH 1.1A 226 MOHM SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 1.15A
- Current Rating (Amps) :
- 1.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 226mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 14MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 22 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2020 (5050 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%