VLS252012HBX-2R2M-1
- Manufacturer Part Number:
- VLS252012HBX-2R2M-1
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 2.3A 102MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.04A
- Current Rating (Amps) :
- 2.3 A
- DC Resistance (DCR) :
- 102mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Metal
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±20%