CVH252009-4R7M
- Manufacturer Part Number:
- CVH252009-4R7M
- Manufacturer/Brand:
- Bourns Inc.
- Part of Description:
- FIXED IND 4.7UH 1.1A 110MOHM SMD
- Manufacturer :
- Bourns Inc.
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 1.1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 110mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 25MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 4.7 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 1 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1008 (2520 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 1008 (2520 Metric)
- Tolerance :
- ±20%