MLF1005G2R2JT000
- Manufacturer Part Number:
- MLF1005G2R2JT000
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 2.2UH 30MA 1.3 OHM SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 30 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.3Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 80MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Inductance :
- 2.2 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 30 @ 10MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402 (1005 Metric)
- Tolerance :
- ±5%