NLV32T-100J-PF
- Manufacturer Part Number:
- NLV32T-100J-PF
- Manufacturer/Brand:
- TDK Corporation
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 150MA 2.1 OHM SMD
- Manufacturer :
- TDK Corporation
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 150 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 2.1Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 30MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.094" (2.40mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 2.52 MHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Q @ Freq :
- 30 @ 2.52MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 1210
- Tolerance :
- ±5%