MLF1005GR82KT000
- Manufacturer Part Number:
- MLF1005GR82KT000
- Part of Description:
- FIXED IND 820NH 40MA 590MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 40 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 590mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 130MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Inductance :
- 820 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 10 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Q @ Freq :
- 30 @ 10MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402 (1005 Metric)
- Tolerance :
- ±10%