CB2518T102K
- Manufacturer Part Number:
- CB2518T102K
- Manufacturer/Brand:
- Taiyo Yuden
- Part of Description:
- FIXED IND 1MH 75MA 31.2 OHM SMD
- Manufacturer :
- Taiyo Yuden
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 25mA
- Current Rating (Amps) :
- 75 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 31.2Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.4MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance :
- 1 mH
- Inductance Frequency - Test :
- 252 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 1007 (2518 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
- Supplier Device Package :
- 1007 (2518 Metric)
- Tolerance :
- ±10%