MLZ1608N100LTD25
- Manufacturer Part Number:
- MLZ1608N100LTD25
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 300MA 600MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 60mA
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 600mOhm
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 2 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±20%