MLF1608E100KTD00
- Manufacturer Part Number:
- MLF1608E100KTD00
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 10MA 1.7 OHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 10 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 1.7Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 30MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 2 MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Q @ Freq :
- 30 @ 2MHz
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Supplier Device Package :
- 0603 (1608 Metric)
- Tolerance :
- ±10%