MSD1278H-822MED
- Manufacturer Part Number:
- MSD1278H-822MED
- Manufacturer/Brand:
- Coilcraft
- Part of Description:
- FIXED INDUCTOR 8.2UH SMD
- Manufacturer :
- Coilcraft
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- Current Rating - Series :
- Current Saturation - Parallel :
- Current Saturation - Series :
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 15mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 60mOhm Max
- Height :
- 0.317" (8.05mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 8.2 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 32.8 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
- Tolerance :
- ±20%