4448-124L
- Manufacturer Part Number:
- 4448-124L
- Manufacturer/Brand:
- API Delevan Inc.
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD
- Manufacturer :
- API Delevan Inc.
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 1.5 A
- Current Rating - Series :
- 750 mA
- Current Saturation - Parallel :
- Current Saturation - Series :
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 111mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 444mOhm Max
- Height :
- 0.310" (7.87mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 50 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 200 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.530" L x 0.530" W (13.46mm x 13.46mm)
- Tolerance :
- ±15%