LCP5-3.00-22
- Manufacturer Part Number:
- LCP5-3.00-22
- Manufacturer/Brand:
- Amgis, LLC
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
- Manufacturer :
- Amgis, LLC
- Product Category :
- Arrays, Signal Transformers
- Current Rating - Parallel :
- 3 A
- Current Rating - Series :
- 1.5 A
- Current Saturation - Parallel :
- Current Saturation - Series :
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 38mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 152mOhm
- Height :
- 0.358" (9.10mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 22 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 88 µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Coils :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
- Tolerance :
- ±15%