HM78D-128471KLFTR
- Manufacturer Part Number:
- HM78D-128471KLFTR
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 470UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 870 mA
- Current Rating - Series :
- 430 mA
- Current Saturation - Parallel :
- 1.6 A
- Current Saturation - Series :
- 800 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 765mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 3.06Ohm
- Height :
- 0.317" (8.05mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 470 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 1.88 mH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±10%