HM78D-755220MLFTR
- Manufacturer Part Number:
- HM78D-755220MLFTR
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 1.75 A
- Current Rating - Series :
- 874 mA
- Current Saturation - Parallel :
- 2.13 A
- Current Saturation - Series :
- 1.07 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 92.5mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 371mOhm
- Height :
- 0.189" (4.80mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 22 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 86.92 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.303" L x 0.303" W (7.70mm x 7.70mm)
- Tolerance :
- ±20%