HM78D-1286R8MLFTR
- Manufacturer Part Number:
- HM78D-1286R8MLFTR
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 6.8UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 6.9 A
- Current Rating - Series :
- 3.4 A
- Current Saturation - Parallel :
- 13.1 A
- Current Saturation - Series :
- 6.4 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 24mOhm
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 96mOhm
- Height :
- 0.317" (8.05mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 6.8 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 27.2 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%