B82477D4473M900
- Manufacturer Part Number:
- B82477D4473M900
- Part of Description:
- FIXED IND 47UH 2.44A 145 MOHM
- Current Rating - Series :
- 2.44 A
- Current Saturation - Parallel :
- 3.3 A
- Current Saturation - Series :
- 1.65 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 72.5mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 290mOhm Max
- Height :
- 0.335" (8.50mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 47 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 188 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%