PM3604-50-RC
- Manufacturer Part Number:
- PM3604-50-RC
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 1.28 A
- Current Rating - Series :
- 640 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 120mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 480mOhm Max
- Height :
- 0.265" (6.73mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 50 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 200 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
- Tolerance :
- ±20%