SRF1280-150M
- Manufacturer Part Number:
- SRF1280-150M
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 5.03 A
- Current Rating - Series :
- 2.51 A
- Current Saturation - Parallel :
- 9.66 A
- Current Saturation - Series :
- 4.83 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 33.3mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 129mOhm Max
- Height :
- 0.315" (8.00mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 15 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 60 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%