SRF1280-8R2Y
- Manufacturer Part Number:
- SRF1280-8R2Y
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 8.2UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 6.32 A
- Current Rating - Series :
- 3.16 A
- Current Saturation - Parallel :
- 12.2 A
- Current Saturation - Series :
- 6.09 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 19.1mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 71.4mOhm Max
- Height :
- 0.315" (8.00mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 8.2 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 32.8 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±30%