SRF1260-680M
- Manufacturer Part Number:
- SRF1260-680M
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 2.22 A
- Current Rating - Series :
- 1.11 A
- Current Saturation - Parallel :
- 2.7 A
- Current Saturation - Series :
- 1.35 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 117mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 444mOhm Max
- Height :
- 0.244" (6.20mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 68 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 272 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%