B82477D6682M603
- Manufacturer Part Number:
- B82477D6682M603
- Part of Description:
- FIXED IND 6.8UH 6.4A 21MOHM SMD
- Current Rating - Series :
- 6.4 A
- Current Saturation - Parallel :
- 10 A
- Current Saturation - Series :
- 5 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 10.5mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 42mOhm Max
- Height :
- 0.413" (10.50mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 6.8 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 27.2 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%