B82477D4103M900
- Manufacturer Part Number:
- B82477D4103M900
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 4.54A 42 MOHM SMD
- Current Rating - Series :
- 4.54 A
- Current Saturation - Parallel :
- 6.5 A
- Current Saturation - Series :
- 3.25 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 21mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 84mOhm Max
- Height :
- 0.335" (8.50mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 10 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 40 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%