B82477C6333M603
- Manufacturer Part Number:
- B82477C6333M603
- Part of Description:
- DUAL INDUCTOR 12.5X12.5X10.5MM 3
- Current Rating - Series :
- 3.3 A
- Current Saturation - Parallel :
- 5.2 A
- Current Saturation - Series :
- 2.6 A
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 34.5mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 138mOhm Max
- Height :
- 0.413" (10.50mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 33 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 132 µH
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
- Tolerance :
- ±20%