SRF0703A-151M
- Manufacturer Part Number:
- SRF0703A-151M
- Part of Description:
- INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD
- Current Rating - Parallel :
- 580 mA
- Current Rating - Series :
- 289 mA
- Current Saturation - Parallel :
- 650 mA
- Current Saturation - Series :
- 320 mA
- DC Resistance (DCR) - Parallel :
- 986mOhm Max
- DC Resistance (DCR) - Series :
- 3.63Ohm Max
- Height :
- 0.142" (3.60mm)
- Inductance - Connected In Parallel :
- 150 µH
- Inductance - Connected In Series :
- 608.2 µH
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
- Tolerance :
- ±20%